Kompleksy białko-białko oraz białko-kwasy nukleinowe

Oddziaływania białko-białko wpływają bezpośrednio na procesy biologiczne wszystkich żywych organizmów na wielu poziomach ich funkcjonowania.  Podstawowe procesy zależne od tego zjawiska to komunikacja wewnątrz i międzykomórkowa, metabolizm komórkowy, replikacja materiału genetycznego etc..  Z ok. 30 tysięcy ludzkich genów kodujących białka w ok. 80% ich aktywność biologiczna wymaga tworzenia kompleksów z innymi białkami.  

Wybór metody analizy kompleksów białko-białko, białko-ligand oraz białko-kw.nukleinowe zależy od etapu prowadzonych prac (odkrycie/walidacja/detekcja) oraz natury i dostępności materiału badanego. Oferujemy unikalny w skali świata, sprzet DNAPointer System, do analizy tych kompleksów metodami Blue Native oraz EMSA w wesji 1D oraz 2D. Metody TE w połączeniu z spektrometria mas wyciętych z żelu prążków  (1D) lub plam (2D),  pozwalają na odkrycie i walidacje składników kompleksów białkowych i kwasów nukleinowych


DNAPointer® System

DNAPointer® System wraz z opatentowaną metodą genotypowania MSSCP tworzą wydajną, szybką i skuteczną platformę do odkrywania i walidacji mutacji punktowych oraz SNP. Ze względu na wysoką powtarzalność, czułość i skuteczność metodę MSSCP można stosować do genotypowania przesiewowego a także odkrywania nowych w mutacji w niejednorodnym materiale klinicznym (onkologia, wirusologia). Po zakończonej elektroforezie MSSCP wybrane prążki można wyciąć z żelu a zawarte w nich DNA sekwencjonować. Pozwala to potwierdzić sekwencję znanego wariantu genu i/lub odkrywać nowe warianty genetyczne w tym samym eksperymencie.

DNAPointer® System jest systemem otwartym, który umożliwia proste wdrożenie i uzyskanie wysokiej jakości wyników przy zastosowaniu szeregu różnych metod:

  • SSCP (Single Strand Conformation Polymorphism)
  • MSSCP (Multitemperature SSCP)
  • DGGE (Denaturing Gradient Gel Electrophoresis)
  • TTGE (Temporal Temperature Gradient Electrophoresis)
  • CDGE (Constant Denaturing Gel Electrophoresis)
  • STR (Short Tandem Repeats)
  • HA (Heteroduplex Analysis)

Powtarzalne wyniki gwarantuje także zestaw dedykowanych odczynników do MSSCP, w tym gotowe mieszaniny MSSCP Ready Gel do przygotowywania żeli poliakrylamidowych, bufory do MSSCP oraz innowacyjny i czuły Silver Stain DNA kit.


Parametry użytkowe DNAPointer System:

 

Zakres temperatur żelu

2 - 65°C

Dokładność stabilizacji temperatury żelu                    

0,2°C

Maksymalna liczba prób

44

Parametry techniczne:

 

Napięcie (max.)

3000 V

Natężenie prądu (max.)

300 mA

Moc

600 W

Wymiary

570 x 432 x 504 mm

Waga

26 kg

Zasilanie

 230 V/50 Hz


Zamawianie

Nr Kat

Produkt

Wyposażenie

 

105-100

 

DNAPointer® System

 

 

 

w skład zestawu wchodzi:

- jednostka centralna z wbudowanym cyfrowym zasilaczem wysokonapięciowym, układem termodynamicznym oprtym na ogniwach Peltiera, umożliwiającym zadawanie temperatury żelu w przedziale 4 - 65 st. C z dokładnością 0,2 st. C oraz komorą elektroforetyczną na szyby o wymiarach 240 x 197 mm.

 - jednostka sterująca (laptop) z zainstalowanym i skonfigurowanym oprogramowaniem DNA Pointer Software umożliwiającym sterowanie parametrami prądowymi elektroforezy, czasem oraz temperaturą rozdziału. Odczyt parametrów eleketroforezy odbywa się w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie pozwala użytkownikowi: programować i zapisywać profile temperaturowe elektroforez za pomocą gotowych szablonów dla każdego rodzaju elektroforezy (SSCP, MSSCP, EMSA i innych), programować parametry elektroforezy (temperaturę, napięcie, moc, czas). Program posiada funkcję Gel Saver, pozwalającą na zachowanie wysokiej jakości rozdziału po zakończeniu elektroforezy do czasu barwienia żelu.


Akcesoria

Nr kat

Opis

DNA Pointer System (nr kat.105-100)

 

105-161

Multipol DNA Pointer – zestaw do wylewania kilku żeli jednocześnie

 

105-151

Szyby DNAPointer® (szkło float)

 

105-171

Statyw do suszenia szyb

 

105-181

Pojemnik szklany z pokrywką do barwienia żeli

 

105-111

Przekładki teflonowe gr. 0,5 mm

 

105-112

Przekładki teflonowe gr. 1 mm

 

105-121

Grzebień teflonowy gr. 0,5 mm/24 studzienki

 

105-122

Grzebień teflonowy gr. 0,5 mm/33 studzienki

 

105-123

Grzebień teflonowy gr. 0,5 mm/44 studzienki

 

105-124

Grzebień teflonowy gr. 1 mm/24 studzienki

 

105-125

Grzebień teflonowy gr. 1 mm/33 studzienki

 

105-126

Grzebień teflonowy gr. 1 mm/44 studzienki

 

152-102

Kable połączeniowe

 

105-191

DRYOUT zestaw do suszenia żeli z foliami na 35 żeli